ABBAS běhá půlmaraton

Dne 21. 6. 2014 se v Olomouci konal již 5. ročník Mattoni 1/2 Maraton pod záštitou RunCzech. Z naší společnosti se ho aktivně zúčastnili dva amatérští běžci – Štěpán Lenďák a já, Jarda Pěček. Přečtěte si, jaké dojmy jsme si z tohoto závodu odnesli.

Celkově se hlavního závodu na 21,0975 km zúčastnilo 5005 běžců. Mezi hlavní favority patřil nejrychlejší maratonec světa Wilson Kipsang z Keni, kterého nakonec porazil jen o pár vteřin jeho vlastní vodič s časem 1:00:17. Oba překonali rekord závodu, stejně tak nejlepší žena Edna Kiplagat, která také pochází z Keni.

A jaké to celé bylo?

Ráno prvního letního dne začalo pro běžce velice příjemným počasím – bylo oblačno, teploty se pohybovaly kolem 15 °C, jen mírný vítr mohl být nevýhodou. Takové počasí vydrželo až do 19 hod., kdy byl závod odstartován.

Já i Štěpán jsme byli připraveni již dvě hodiny před závodem na olomouckém Dolním náměstí, kde bylo pro běžce vytvořeno technické zázemí s převlékárnami, úschovnou zavazadel, masážemi, tejpováním, koutkem s první pomocí (ten našel své uplatnění hlavně po závodu), sprchami a toaletami. Do této části měli přístup pouze závodníci s vyzvednutým startovním číslem.

Ještě se rozcvičit, protáhnout se a půl hodiny před závodem se zařadit do přidělené sekce.

Přesně v 19:00 byl závod odstartován a než startovní pásku protnul poslední účastník, tak uběhlo něco málo přes 4 minuty – tolik bylo v Olomouci běžců! A pak už se městem vinul dlouhý lidský had. Celá trať byly perfektně připravená a hlavně rozmanitá. První část závodu vedla centrem města, odkud jsme zamířili do městských parků. Z parků jsme běželi až na samotný okraj města, odkud byl krásný výhled na Svatý Kopeček s bazilikou Navštívení Panny Marie. Závěr tratě nás zavedl zpět do centra, kde na nás čekal ten krásný pohled na modrý koberec v cílové rovince na Horním náměstí.

Atmosféra celého závodu byla perfektní. Kolem celé tratě byla spousta fandících lidí a živá hudba, která nás hnala stále kupředu.

Co dodat na závěr? Jen to, že jsme to s kolegou zvládli a oba dva si zlepšili své osobní rekordy. Kolega Štěpán doběhl v čase 1:42:35 a já se dostal pod hranici 2 hodin – 1:58:54. Už teď se těšíme na další podobný závod a věříme, že naše časy budou ještě lepší.

Amatérské sportovní aktivity různého druhu jsou nedílnou součástí života naší firmy. Od badmintonu, přes volejbal, cyklistiku a vytrvalostní běh až vysokohorskou turistiku a sjíždění více i méně divokých řek.

Chcete se také stát součástí ABBAS týmu? Podívejte se na aktuálně otevřené pozice, možná hledáme právě Vás.

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru? S naším newsletterem vám nic důležitého neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

ABBAS běhá Maraton
Dne 3. 5. 2015 se v Praze konal již 21. ročník Volkswagen Maraton Praha, opět pod záštitou sdružení RunCzech a ABBAS byl aktivně u toho. Jaké dojmy jsem si odnesl z celého závodu?